Buďte zodpovědný vlastník bazénu

Spousta lidí si chce pořídit zahradní bazén za vidinou nekonečné letní zábavy, plavání a užívání si. Bohužel to není pouze o tomto příjemném, je s tím také svázána spousta starostí a požadavků. Je nutné, abyste se pravidelně starali nejen o jednotlivé součásti a pravidelné čištění, ale abyste také pravidelně prováděli kontroly. Máme na mysli zejména kontroly vody, která je velmi důležitá, protože právě s ní přicházíte do styku. Je tedy nutné se ujistit, že není nebezpečná či závadná, a že v ní nežijí žádné mikroorganismy. Jak to zjistit? Jednoduše, pomocí jednorázových testerů, které vám za pár minut prozradí výsledek.žena u bazénu s koktejlem

Tester bazénové vody techneco.eu je velmi jednoduchý na použití. Navíc si můžete vybrat z několika forem, mezi nejoblíbenější patří tablety. Na výběr také máte kapalnou formu, nebo třeba práškovou, kterou lze dokonce dávkovat. Je tedy jen na vás, jaká varianta vám bude vyhovovat nejvíce. Důležité je začít, a pravidelné kontroly nepodceňovat.

Jaké parametry je třeba testovat?
Testovat se dá celá spousta parametrů, mezi nejzákladnější však patří:

  • pH – optimální hodnota je okolo 7, tedy neutrální pH. Vyšší nebo nižší hodnoty značí kyselost či zásaditost, čemuž je potřeba se vyhnout. Voda totiž mění své vlastnosti a může poškodit nejen vaše zdraví, ale také bazén samotný.
  • Chlor – chlor zabraňuje přemnožení mikroorganismů, proto je velmi důležitý. Pokud bude hladina chloru nedostatečná, může při nejhorším dojít k přemnožení škodlivých bakterií, které mohou způsobovat zdravotní potíže.

bazén s tryskou
Je důležité být připraven
Co se však stane, když naměříte nějaké nevhodné hodnoty, které je potřeba uvést do normálu? Je potřebné, abyste byli připraveni a vlastnili potřebné produkty, které vám mohou pomoci vylepšit jak pH, tak i koncentraci chloru. Ve vaší sbírce by tedy neměla chybět bazénová chemie a poté také přípravky na zvýšení či snížení pH.