Bydlení, co nestojí majlant

Bydlení v pronájmu sice také není žádnou katastrofou, ale nejedná se o příliš ekonomické řešení, spíše naopak. Navíc nejde ani o žádnou velkou jistotu. Víceméně kdykoliv se člověk může ocitnout na ulici, i když to dnes není zase tak jednoduché. Z vlastního obydlí však majitele vyhodit prakticky nejde. Problém je, že koupit si vlastní bydlení není dnes jednoduchého. Důvodem jsou samozřejmě ceny, jež jsou v současné době nejvyšší v celé Evropské unii, alespoň s ohledem na průměrný plat. Když se k tomu připočtou stále zhoršující se podmínky bank vůči klientům toužící po hypotéce, je jasné, že lidé chtějící bydlet ve svém to mají v současnosti hodně složité.

Vila

Platí to však pouze v případě, že chtějí bydlet v klasickém bytě, respektive rodinném stavení. Zájemci o bydlení, jež dokáží uvažovat alespoň trochu alternativně, však mohou zvážit i jiné možnosti, třeba koupi celoročního mobilního domu.

Ano, už na první pohled se nejedná o nic fantastického, ale při dnešních cenách je takřka nemožné si vybírat. Kdo chce bydlet ve vlastním a má hluboko do kapsy, tomu moc jiných možností nezbývá. Navíc v tomto případě první dojem hodně klame tělem. Interiéry mobilních domů jsou daleko atraktivnější než jejich zevnějšek. Nejenže jsou daleko větší, než se na první pohled může zdát, ale zároveň oplývají i velice dobrým vnitřním vybavením. Všechny moderní domky jsou samozřejmě kompletně zařízeny, a to jak nábytkem, tak i většinou nezbytných elektrospotřebičů. Nový majitel tudíž nebude mít potřebu nakupovat do svého nového bydlení nic navíc, maximálně pár drobností.

Zelený domek

Je sice pravdou, že naprostá většina zájemců mobilní domy využívá k bydlení, nicméně hlavně dříve vyprodukované verze je možné použít třeba i jako letní chatky. Stačí mít jen vhodný pozemek na pěkném místě, více není potřeba. Chatka se zaplatí, doveze a je možné ji po ukotvení prakticky okamžitě používat.