Čaj o páté


Mám opravdu moc ráda čaje. Čaje jsou tady od toho, aby lidé třeba také si povídali u dobrého šálku čaje. Vždyť také si určitě pamatujete, že v Anglii byly velice oblíbené takové dny a takové hodiny, kdy se podával čaj o páté. A věřte nebo ne, ale moje babička a také moje prababička tohle stále dodržují. Moje prababička je maminkou mé babičky a ony jsou zvyklé na to, že právě dodržují opravdu každý den čaj o páté a v neděli si také dokonce dávají ještě nedělní odpolední kávu. Ony samozřejmě pijí kávu každý den, ale potom v neděli je to taková speciální káva, kdy si jenom povídají. A mají zapnuté rádio ale vypnutou televizi. Jednoduše to takhle bylo. Moje babička má totiž kořeny také v Anglii.

Zelené čaje piji ráda.

Ale abych se zase vrátila k čajům. Slyšeli jste, že existují také japonské čaje? Když jsem tohle slyšela a moje kamarádka mi řekla, že si také na internetu koupila japonské čaje, tak jsem byla docela překvapená a vůbec jsem nevěděla, co to znamená, když někdo má japonský čaj. Japonské čaje jsou opravdu velice kvalitní a mají silnou výraznou vůni. Řekla jsem si, že já bych tohle také mohla samozřejmě vyzkoušet. Vždyť co je na tom špatného, když lidé takhle budou mít japonské čaje? Také mám doma několik druhů čajů, jsou to různé čaje na různé zdravotní neduhy a problémy, ale potom také na chuť mám dokonce také vanilkový čaj s citronem.

Vyzkoušejte také japonský čaj.

Řeknu vám, že jsou velice kvalitní, ale japonský čaj je opravdu prima. Když jsem ji zkoušela japonský čaj poprvé, tak mě opravdu uhranula ta jeho chuť a výrazná vůně. Prodávají se sypané čaje, ale také sáčkové čaje. Sáčky mohou mít také různý tvar, ale pokud si pořídíte japonské čaje, tak potom už snad žádný jiný čaj nebudete chtít. Je to opravdu perfektní. Moje kamarádka si prý do toho dává cukr a rum, nevím jak vy, ale mě by asi japonský čaj s rumem moc nechutnal, ale kdo ví, ještě jsem to nikdy nezkoušela a možná řeknu kamarádce, aby mi dala ochutnat.