Colours of Ostrava

Od roku 2002 ožívá bývalý areál dolů, hutí a železáren, v neopakovatelném prostředí Dolních Vítkovic, multižánrovým mezinárodním hudebním festivalem Colours of Ostrava. Po dvouleté odmlce se letos se vrátil a věrní diváci ho nadšeně přivítali. Zahájení nemohlo proběhnout lépe. Emotivní vystoupení tanečně akrobatické performance, v režii Cirku La Putyka, nadchlo úplně všechny.

Colours of Ostrava

Nejen po stránce hudební. Ale i vizuální, která byla nabita radostí z pohybu. Navíc v něm byly předvedeny netušené možnosti lidského těla. Poté na devatenácti scénách, jak otevřených, tak krytých započal třídenní maraton. S více než tři sta padesáti programovými body, které se při nejlepší vůli nedají všechny stihnout. Proto je potřeba si v programu už dopředu zaškrtnout, který koncert, divadelní představení, film, workshop, diskuzi či besedu navštívit. V areálu dolních Vítkovic je během celého festivalu připraven program i pro nejmenší návštěvníky. Ať už to jsou koncerty dětských kapel, loutkových divadélek, rukodělných kroužků a dílen. Což umožní užít festival celé rodině. I s malými dětmi.

Hudební festival

Jedním z vystoupení, na které se nezapomíná, je koncert Laury Pergolizzi, alias LP. Která svým řezavě emotivním hlasem pokaždé strhne vlnu nadšení. A svým oblíbeným zvoláním: Jsem připravena pro vás zpívat! si získává další tisíce příznivců. Z amerického Las Vegas na festival dorazila úspěšná kapela The Killers, která odváže publikum notnou dávkou kytarového rock´n´rollu, s neskrývaným obdivem k Elvisu Presleymu. K tanci většinu diváků rozproudí svými hity Skotští indie rockeři. Čtyři muzikanti, kteří se stali nejlepší britskou kapelou a pětkrát byli nominováni ne cenu Grammy. Taneční vystoupení DJ a producenta Martina Garixxe, který žije v Holandsku, a už ve svých sedmnácti letech vytvořil track Animals, který dneska má miliardu shlédnutí, určitě nesmí ve výběru chybět. Ani vystoupení, které je označováno jako zázrak – klavírní vystoupení japonské umělkyně Hiromi. Za doprovodu smyčcového kvarteta, s širokým záběrem stylů. Od klasiky po jazz.