Když vám peníze mohou zlepšit život


Někdy si s námi osud nehezky zahrává a dostaneme se do situace, kdy jsme na hranici chudoby. Někdy si za to můžeme sami, ale často je to souhra více činitelů, která nás připraví o finance a my musíme řešit nelehkou životní situaci. Mnohdy se do takových situací dostanou lidé po rozvodu. Rozdělit si majetek, hlavně společné bydlení, to je často překážka, kvůli které se rozvod odkládá, i když manželství již dlouhodobě nefunguje. Prodat společný byt, rozdělit si peníze a pořídit si dva třeba menší, to je jedna z cest, jenže vždy je potřeba nějaký finanční obnos na koupi nových bytů přidat.

nebankovní hypotéka

A co když tyhle peníze nejsou, nebo je má jen z rozvádějících se partnerů? Nezbývá než jít do banky a požádat o hypotéku. A tady nastává kámen úrazu, pokud se budete bance jevit jako nespolehliví, pokud máte například už záznam v registru neplatičů nebo máte nějaký jiný škraloup. Pokud ale koupě nového bytu obrátí váš život k lepšímu, měli byste zvážit nebankovní hypotéku, která pomůže restartovat váš život a časem si třeba najít i jiného vhodného partnera.

nebankovní hypotéka

Nebankovní hypotéka je klasická hypotéka, jen tím, že vám ji poskytne nebankovní společnost, nebudou podmínky pro její získání tak přísné a můžete na ni dosáhnout i v případě vašeho nízkého příjmu nebo pokud je na vás vyhlášená exekuce apod. Nebankovní společnost s vámi probere důkladně vaši finanční situaci a domluvíte se na rozumných splátkách, tak abyste vy i nebankovní společnost byli spokojeni. Ručit budete muset vlastní nemovitostí, ale pokud budete pravidelně splácet, není, čeho se obávat. Bydlení je vaše a nikdo vás z něj nevystěhuje. Nebojte se změnit váš život jen proto, že nemáte peníze na nové bydlení. Splácet hypotéku je stále lepší varianta než život, který vás ubíjí. Nebojte se změn, vyřiďte si hypotéku, nový život za to jistě stojí.