Koupení zábradlí na schodiště je investice na velmi dlouhou dobu

Proto by se zde skutečně nemělo moc šetřit. Navíc by mělo být nejen oporou při chůzi po schodech, ale také i splnit estetický požadavek. Je to proto, že schodiště a jeho zábradlí ovlivňují charakter celého domu a to velmi výrazně. A jaká je jejich funkce? Slouží k trvalému komunikačnímu spojení a to na různých úrovních výšek, jsou podle způsobu užití například interiérová i exteriérová, balkónová, terasová, nebo určená na francouzská okna. Mají přitom jedno společné. Musí být bezpečné, pohodlné, a to při sestupu i výstupu. Z čeho se vlastně zábradlí skládá? Ve většině případů je to výplň, nosná konstrukce a madlo.

schodiště a zábradlí

Výška se měří svisle od přední hrany stupně směrem k horní hraně madla, to může být provedeno i ze dřeva. Nosná konstrukce schodišťových zábradlí musí splňovat předepsané normy, musí být pevná a kotvení sloupků se provádí shora nebo také je možnost z boku. Madlo přenáší svislá i vodorovná zatížení, jeho průřez musí být takový, aby plnil svou funkci, to znamená umožnění pevného úchopu rukou. V současnosti je výběr zábradlí na schodiště rozmanitý, máte možnost si vybrat z mnoha materiálů, nejen kov, ale také dřevo, sklo i nerezová ocel. Materiály se mohou samozřejmě různě kombinovat, výplň je to co nejvíce ovlivňuje tento výrobek.

chůze po schodech Bere se tady ohled také na jejich nenáročnou údržbu, což mnohé materiály splňují. Například u skleněných, které mají minimum údržby, si můžete objednat kompletní celoskleněnou variantu, nebo v kombinaci s jiným materiálem. Tady se může jednat o nerezovou ocel, ta má různé úpravy povrchu, může být nejen leštěná, ale také kartáčovaná a broušená. U skel je na výběr sklo mléčné, kouřové i barevné, ale také čiré, s potiskem, i kalené barevné sklo. Výplně nemusí být jen skleněné, může to být také smaltovaný plech, nebo i desky z osinkocementu.