Kvalitní oblečení na motorku? I pro batůžek!

Miluješ motorky stejně jako my? A co kvalitní oblečení, které je základem každého správného motorkáře nebo snad motorkářky? A co takový batůžek? Kdo se, alespoň jednou neotočil za motocyklem, který zrovna projížděl okolo. Ten krásný motorkář, který na sportovní motorce doslova ležel by prostě k nakousnutí. Ano tak takhle by mohla začínat debata mezi nejlepšími kamarádkami, které se právě setkaly na kávě v nedaleké kavárně. Jenomže my žijeme v realitě a myslíme prakticky. Motorka není jen o tom, že si člověk udělá radost a bude se projíždět do pozdních hodin, a pořádně vezme za plyn, aby se mu do žil vlil zase adrenalin.

motorkář

Na tomto stroji musí být člověk také zodpovědný a to hlavně vůči sobě. Řidič automobilu, který mu nedá přednost, nebo z jiného důvodu jako je třeba nejčastější ten, že ho prostě neviděl v danou chvíli už nemohl nic udělat. Na motocyklu není motorkář prakticky ničím chráněný, proto musí předvídat dopředu jako každý řidič. Jenomže kdo by to čekal, že i když jedete po hlavní silnici a řidič vás moc dobře vidí tak vám tam stejně vjede, protože si prostě myslí, že to ještě stihne. Základem pro motorkáře je kvalitní oblečení, které má chránit nejen při pádu z motorky, ale také i při střetu se zvěří. Ano narazit do srnky může být někdy i osudné.

motorka

Základem je tedy helma, která musí pevně držet na hlavě, proto je dobré si koupit novou a ně po někom kdo jí měl i několik let, protože se už přizpůsobila jeho hlavě, a nám nemusí stoprocentně sedět. Další věcí jsou rukavice, bunda, kalhoty a boty. Chránič páteře je také velmi důležitý pokud by došlo ke střetu. Život má člověk jen jeden, a proto přemýšlejte nad tím kde ušetřit, protože právě na vybavení na motorce se šetřit nemá. Nemusíte tedy nyní koupit to nejdražší co vidíte na e-shopu nebo v kamenné prodejně, ale pečlivě si prostudujte údaje o věcech, které se vám líbí nebo se zeptejte někoho zkušeného kdo vám s tím poradí. Lepší je tedy si našetřit a vyrazit klidně i o jednu sezónu déle, ale za to v plné parádě.