Tažné zařízení na auto

Tažné zařízení na auto

Zákonné povinnosti

Řada situací si vyžaduje tahat větší náklad, na který nám přijde vhod přívěsný vozík. To je všestranný přívěs, přičemž s výklopným materiálem do něj můžeme dát pohodlně klidně sypký materiál a ten složit na potřebné místo. S tažným zařízením můžete zapřáhnout i karavan a vyrazit klidně na dovolenou, přičemž nemusíme řešit ubytování, a navíc dost peněz ušetříme, které si můžeme užít jinak.

přívěsný vozík

První možností, jak mít na autě tažné je nechat si jej namontovat už při výrobě automobilu. Když jej nemáme, ale časem si rozmyslíme, že by nám přišlo vhod, tak je tu možnost dodatečné montáže. Ta je legální, ale musíme dodržet všechny pravidla. Nejsnadnější cestou je zakoupit si homologované tažné, kterou si necháte namontovat servisem, kde se na tažná zaměřují. Následně dostaneme potvrzení, že bylo správně namontováno a můžeme vyrazit na úřad, protože důležité je, aby bylo zapsáno v technickém průkazu.
Různé varianty

Nejprve bychom si měli říct, k čemu jej budeme nejčastěji využívat, aby k této činnosti bylo skutečně vhodné. Když budeme sem tam tahat přívěsný vozík, tak je vhodné odnímatelné se 7-pinovou zásuvkou. Tažné na vzhledu vozu většinou nepřidává, takže se hodí mít jej možnost schovat, přičemž když jej nepoužíváme, tak u tohoto typu je to povinnost.

přívěs pro koně

Při používání karavanu je lepší 13-pinová zásuvka, protože požadavky na elektřinu jsou náročnější a nebudeme muset používat redukci. Při častém používání nosičů kol je vhodné pevné, protože zde síla působí rovnou na kouli směrem k zemi, přičemž je výhodnější upevnění na pevno než odnímatelné. Produktů je opravdu spousta, přičemž na Váš vůz si můžete vybírat to, které pro Vás bude nejvhodnější. Dejte pozor, jestli je součástí i elektroinstalace, abyste po koupi mohli rovnou zajet do servisu, kde Vám jej namontují a následně na úřad.