Tipy pro lepší time management

         Naučte se říkat „Ne.“
                Neberte si na sebe víc, než dokážete zvládnout. Čas strávený plněním nepotřebných úkolů je čas, který jste mohli využít k práci na něčem důležitějším. Neslibujte a nesnažte se splnit víc závazků, než je doopravdy ve vašich silách.
velké hodiny
·         Priority
                Toto je zlaté pravidlo time managementu. Každý den si určete dva, nebo tři úkoly, které jsou nejdůležitější, a dokončete je co nejdříve. Jakmile skončíte, můžete se přesunout k dalším povinnostem.

·         Vytvořte si rutinu
                Během vlastní managementové „krize“ budete mnohem produktivnější, pokud budete moci následovat zaběhlou rutiny. Návyk umožňuje dostat se přímo k plnění úkolů a ušetří čas, který věnujete zbytečnému odkládání.

·         Soustřeďte se na jednu věc
 doba převodu
                Plníte naráz tak mnoho úkolů, že nic nestíháte? Pokud ano, zaměřte se pouze na jeden klíčový úkol. Zavřete všechny aplikace, které nepoužíváte. Zavřete karty prohlížeče, které vás rozptylují. Zaměřte se pouze na to, co děláte. Je-li to možné, vypněte svůj mobilní telefon, který je v dnešní době jedním z největších rozptýlení.
 
·         Pracujte o víkendu
                I málo práce o víkendech může skutečně snížit pracovní zátěž během pracovního týdne. Pokud si dokážete vyčlenit 2-3 hodiny denně, nepochybně si za to později poděkujete. Pořád vám zbyde spousta volného času.
 
 
·         Nestresujte se kvůli nevýznamným podrobnostem
                Nikdy neuděláte vše přesně tak, jak chcete. Snažit se o to je zbytečné a sebere vám to spoustu času i energie. Být perfekcionalistou nemusí být tak dokonalé.
 
·         Pověřte jiné
                Pokud máte práci, kterou někdo jiný zvládne lépe, nebo tento úkol není důležitý, nebojte se ho svěřit do rukou další osobě. Není proč nepožádat o pomoc.
 položené hodinky
·         Udělejte méně
                Někdy udělat méně je způsobem, jak určit, na čem opravdu záleží. Zpomalte a uvědomte si, co je třeba udělat, zaměřte se na tyto věci. Zvládnout méně věcí s větší hodnotou je lepší než větší množství zbytečností.