Ubytování v Lednici můžete spojit s koupáním

Máte v úmyslu trávit větší část dovolené v Česku, a přesto si nechcete nechat ujít příležitost k báječnému koupání ve volné přírodě? Pak se vydejte na nějakou z našich přehrad. Bývá zde čistá voda, nezasažená průmyslovými odpady, a na většině míst lze provozovat i vodní sporty, jako je windsurfing nebo jachting.

přehrada Nové Mlýny

K těm nejvíce atraktivním patří v Čechách vltavská kaskáda – Lipno, Slapy a Orlík, na Moravě pak vodní nádrž Nové Mlýny. Na Lipně můžete navíc spojit koupání s výletem do šumavských hvozdů, v blízkosti Nových Mlýnů je pak velmi atraktivní jedna z nejkrásnějších oblastí ve střední Evropě – Lednicko-valtický areál a Chráněná krajinná oblast Pálava. Výhodné je zajistit si tu ubytování Lednice, případně v Mikulově či Valticích v některém z vyhlášených hotelů.

Lodní doprava

Na novomlýnské nádrži se můžete povozit i na palubě motorové lodi. Buď ve skupině dalších zájemců, kdy si zakoupíte lodní lístek po nástupu na palubu, anebo lze předem dohodnout pronájem celého plavidla pro téměř padesát osob, a uspořádat tu soukromou oslavu nebo výlet pro úzký okruh přátel. Jízdní řády plavidel naleznete na Internetu, většinou se plaví z Pavlova do Dolních Věstonic a opačně, nebo z Šakvice do Pavlova.

zámek Lednice

Dodržujte bezpečnostní pravidla při koupání

Vodní nádrž Nové Mlýny má specifické podmínky pro koupání, které se v mnoha ohledech odlišují od plavání v moři nebo v malém rybníku či v plaveckém bazénu. Zatímco plocha moře je velká a za normálního počasí se tu netvoří velké vlny, zvláště pak v uzavřených lagunách, zde vás může nečekaně rychle zaskočit silnější vítr a hlavně obrovské, až přes metr vysoké a v rychlém sledu se valící vlnobití. Další nebezpečí se ukrývá pod hladinou v podobě obřích vodních rostlin, vyplatí se tedy být obezřetní a nepřeceňovat své vlastní schopnosti.

Pokud se ovšem chováte rozumně, můžete tu prožít báječné okamžiky. Pro koupání jsou tu k dispozici na horní nádrži v Pasohlávkách písečné i travnaté pláže, tobogán a samozřejmě řada sportovních suchozemských aktivit.