Zábradlí je základ

Zábradlí neodmyslitelně patří ke schodišti a jen těžko byste udělali schodiště bez něho. Díky zábradlí se máte čeho chytit při chůzi nahoru a dolů a zamezuje spadnutí ze schodů. Mimo prvek bezpečnostní také plní úlohu estetickou a dokonale doplňuje interiér a exteriér domu. Pokud však zábradlí nemáte, tak jen těžko dům zkolaudujete. Mezi nejznámější typy patří kované zábradlí, dřevěné a také kombinované.

Zábradlí (2)

Kované zábradlí je samo o sobě umělecké dílo a dokonale doplní Váš vnitřní i venkovní prostor. Pokud zvolíte zábradlí ven, tak mějte na paměti, že musí být něčím ošetřeno. Nejlepší volbou je pozinkování, nebo komaxit. Ve vnitřních prostorech se na velké ošetření nehraje, ovšem je také potřeba. Nejlépe se kované zábradlí hodí k železnému schodišti a často se také kombinuje se dřevem. Na kované zábradlí se dá využít mosaz nebo ocel a dá se kombinovat. Veškeré zpracování je přitom ruční a používá se tradiční výroba.

Zábradlí

Dřevěné zábradlí je tradiční klasika a můžeme ho vidět ve starých domech, či na chalupách. Díky jejich letokruhům je však oblíbené i v dnešní době a lidé si ho dávají do nových domů. Dále si můžete zvolit, ze kterého dřeva bude a také jaký odstín zvolíte pro nalakování.

Zábradlí kombinované, je nyní velice populární a lidé si ho nemůžou vynachválit. Díky kombinacím různého materiálu vznikají impozantní díla, které se hodí jak do vnitřních tak do venkovních prostorů. Častou kombinací je železo a sklo, které můžeme často vidět v obchodních domech, či v kancelářích. Tato kombinace připomíná moderní dobový styl a dokonale se hodí do velkého prostotu, kde vynikne.

Pokud tedy přemýšlíte o zábradlí, tak zvolte takový, který Vám bude zapadat do interiéru a bude dobře vypadat. Vždy však vybírejte pozorně, protože by byla škoda toto zábradlí za nějakou dobu měnit. Vydrží totiž celý život ve vnitřních prostorách a to bez jakéhokoliv ošetřování.