Zvolte si nejlepší kartáček pro zářivý úsměv


Jistě se shodneme na tom, že nejlepší zubní kartáček je základní pomůckou, kterou potřebujete mít nezbytně vždy po ruce. Existuje hned několik kritérií, které by měl vždy splňovat bez ohledu na to, zda máte naprosto zdravou dutinu ústní nebo se potýkáte s nějakým zdravotním problémem. Podívejme se na naprostý základ, na který nesmíte nikdy zapomenout:

  • malá hlavička,

  • velmi měkké štětinky,

  • dostatečná hustota štětin.

Zubní kartáček pasta

Proč je tvrdost tak důležitá?

Nejspíš se ptáte, proč byste si neměli kupovat středně tvrdý nebo tvrdý kartáček. Odpověď je překvapivě jednoduchá. Díky měkkému produktu odstraníte plak bez poškození dásní. To je naprosto klíčové, protože tato poškození je velmi těžké napravit. Neměli byste je také zapomínat měnit alespoň jednou za tři měsíce. Hodně lidí to ignoruje, ale poté je to již nehygienické a kvalita štětin již není dokonalá a tak účinná, jak si zajisté přejete. Nezapomínejte si proto poznamenat do kalendáře, kdy byste měli začít používat nový nebo vyměnit hlavici na elektrickém přístroji.

Bambusové zubní kartáčky

Modernější přístup k péči o chrup

Máte-li zájem o další nástroje, které můžete využít, rozhodně byste kromě mezizubního kartáčku nebo nitě měli podívat také na tzv. SOLO techniku. Jedná se o neobvyklý způsob, jak si vyčistit postupně každý zub pomocí malého a extrémně hustého svazku štětin. V posledních letech se stává čím dál populárnější a zaručeně vám ho doporučí každá dentální hygienistka. Velkou výhodou je, že si z čištění tímto způsobem můžete udělat příjemnou rutinu a provádět ho, i když se díváte na televizi.

Které značky jsou obzvlášť kvalitní?

Při výběru nezapomínejte na malé hlavy a spolehnout se můžete i na typy, které jsou označené jako dětské. Speciálně určeny jsou k tomu značky jako Curaprox ATA, SMART nebo TEPE. Pokud sáhnete po některém produktu od těchto společností, rozhodně nebudete litovat a při správné technice čištění budete nadšení nejen vy, ale také váš ošetřující lékař.