Bydlení, co není tak drahé

Tradiční formy bydlení jako třeba byty už dnes nejsou tak populární jako dříve. Důvodem je hlavně jejich cena, která bývá většinou vyloženě přestřelená.

Bydlení, co není tak drahé

To, že dnes i menší byty stojí miliony, není už žádné překvapení. To, že se tak děje i mimo Prahu a další velká města možná ještě někoho překvapit ale může. Nicméně je to realita, se kterou je potřeba se smířit. Pokud chcete bydlet ve svém, budete muset sáhnout hodně hluboko do kapsy nebo si vzít hypotéku na tři desetiletí. Otázka však je, jestli vám vůbec banka hypotéku poskytne. V současné době je totiž nezbytné splnit různé podmínky, které jsou ale pro mnohé zájemce nesplnitelné. Dobrým příkladem za všechny je třeba nutnost mít na účtu deset procent z celkové ceny nemovitosti. A traduje se, že v budoucnu to bude ještě horší.

Dřevěný domek

Nechcete-li tak bydlet v podnájmu po celý život, nezbývá vám nic jiného, než šetřit kde se dá. I když jak se to vezme. V případě, že nemusíte za všech okolností bydlet tradičním způsobem a nevadí vám různá alternativní řešení, možná byste nakonec i uvítali bydlení v mobilním domě. Nejedná se samozřejmě o nic extra, ale na druhou stranu vám bude teplo, budete v bezpečí a nebude na vás pršet. Co víc si přát, že?

Různé modely

V případě, že vás tento druh obydlí zaujal, nemusíte hledat prodejce kdovíjak dlouho. Prodej mobilních domů probíhá normálně prakticky v každém kraji, takže si stačí na internetu najít firmu, která se tímto zabývá a sídlí blízko vás. Ve většině případů budete mít na výběr z celé řady zajímavých modelů. Ty nejlepší jsou samozřejmě i nejdražší, ale zrovna tyto typy se hodí pro celoroční bydlení. Samozřejmě, stejně jako v případě bytů, si můžete jednotlivé domky důkladně prohlédnout, abyste měli všechny potřebné údaje ke schválení, případně neschválení koupě.

Dům u vody

Chatkové verze

Navštívit můžete prodejce i přesto, že bydlení máte a jste s ním spokojeni. Mobilní domy totiž nemusí sloužit pouze k bydlení, ale klidně mohou fungovat třeba jako chatky na léto. Máte-li vhodný pozemek, na kterém však nic nestojí, neměli byste příliš dlouho váhat. O takové chatky je v posledních letech docela zájem a může se stát, že se rychle vyprodají.