Jak vybrat pleťový krém?

Pleťový krém by měl být základem vaší ranní i večerní kosmetické rutiny. I kdybyste chtěli mít jen minimální rutinu s minimem produktů, na krém nikdy nezapomínejte. Odlíčení a aplikování pleťového krému je zkrátka základ, bez kterého se neobejdete.

Jak ale takový krém vybírat a podle čeho?

Na trhu existuje nepřeberné množství nejrůznějších pleťových krémů. Liší se složením, parfemací, účinky, obalem a samozřejmě také cenou. V drogeriích seženete krémy i pod sto korun ale není problém narazit v parfumeriích na krém i za několik tisíc. Záleží na vašem rozpočtu. Nemusí ale nutně znamenat, že levný krém je neúčinný a ten za několik tisíc s vaší pletí udělá zázraky.

kosmetika

Krémy jsou ve většině případů hydratační, slouží k tomu, aby uzavřely aktivní látky aplikované na pleť a hydrataci ve vaší pleti a dali jí možnost vzít si z ní co nejvíce. Hydratační látky, které se obvykle používají jsou kyselina hyaluronová, glycerin a mnoho dalších.

Samozřejmě najdete i krémy s aktivními látky, jako je třeba retinol, vitamín C, kolagen a podobně. U těch si dejte pozor v případě, že používáte pleťová séra s různými aktivními látky. Pokud například použijete AHA kyseliny v séru, neměli byste už poté aplikovat krém s retinolem, jelikož by mohlo dojít k podráždění vaší kůže.

krém

Někteří jedinci s mastnou pletí si myslí, že by neměli používat hydratační krémy, a proto se jim vyhýbají. Není to však pravda. I mastná pleť potřebuje hydrataci. Pokud jí hydrataci nedodáte, odmění se vám tím, že bude produkovat o to více mazu. Proto určitě používejte hydratační krémy, jen si zvolte lehčí konzistenci, třeba i ve formě gelu, která nebude zatěžovat vaši pokožku.

Nezapomeňte, že po pleťovém krému, který nanesete ráno, musíte nanést ještě krém s ochranným faktorem, abyste chránili svou pleť před UV zářením. Samotný krém vám nestačí.