Mediace jako řešení sporů

Může se stát, že se v životě ocitnete v situaci, kdy Váš vztah přestane fungovat. I přes veškerou snahu vztah napravit, vyprchala láska a vy už byste se v tomto vztahu trápili. V tu chvíli většinou přijde na řadu rozvod nebo rozchod. A to je opravdu nepříjemná a bolestivá záležitost. O to víc, když se jedná nejen o vztah a majetek, ale také o děti.

Ve chvíli, kdy se pro rozvod rozhodnete, čeká Vás hodně řešení. Musíte vyřešit rozdělení majetku, péči o děti, alimenty, domluvit se, jak budete fungovat dál. Už sice nebudete manželé, ale rodiče budete pořád. Řešení všech těchto nutných náležitostí komplikují emoce. Zvlášť pokud si partneři, respektive manželé ublížili. A buďme upřímní, s rozbouřenými emocemi se jen těžko můžete domluvit rychle, slušně a konstruktivně.

dítě mezi rodiči

Zkuste myslet na své duševní zdraví a na své děti. Nedaří se Vám s teď už bývalým partnerem komunikovat efektivně? Nebojte se, není to žádná ostuda. Naopak to trápí většinu rozvádějících se párů. Může Vám s tím meditace prraha Drahomíra Šínová. Ta má dlouholeté zkušenosti s manželskou poradnou, terapií, rozvojem osobnosti a také s mediací.

Právě mediace je pro Vás v této situaci to nejlepší řešení. Mediace je proces, při kterém slušně, konstruktivně a rychle řešíte spory mimosoudní cestou. To vše za přítomnosti nezávislé osoby, která Vás povede tou správnou cestou, jak se domluvit například na majetkovém vyrovnání, nebo na péči o dítě. Tato nezávislá osoba musí mít dobré zkušenosti s vedením komunikace, emocemi, terapií a s mnoho dalšími oblastmi.

muž a žena

A právě Drahomíra Šínová je tou ideální osobou pro mediaci Praha. Pokud už jste se bohužel dostali do tak emočně, finančně i psychicky náročné situace jako je rozvod, snažte se eliminovat stres z hádek a urážek a svěřte komunikaci s partnerem do rukou odbornice. Ušetříte si hodně vrásek.