Zhubnout není záležitostí dvou týdnů

Obezita je ve světě docela rozšířená. Hlavně v západních státech docela řádí, nicméně i u nás jí trpí hodně lidí. A to nejen dospělých, ale i mladších ročníků, a dokonce i dětí. Vzhledem k tomu, že se nejedná pouze o problematiku vzhledovou, ale o skutečný zdravotní problém, je dobré se tím zabývat maximální možnou měrou. Obezita totiž dokáže člověku ublížit stejně jako různé těžké nemoci s tím rozdílem, že se jí můžete relativně jednoduše zbavit. Stačí jen vědět, jak na to.

Spousta lidí, hlavně tedy žen, má za to, že obezitou trpí, i když tomu nic nenasvědčuje. Naopak hlavně muži se domnívají, že ani přece obézní nejsou. Dalo by se to rozsoudit pomocí váhy, nicméně ta není v tomto případě nejlepším arbitrem. Daleko lepší je spolehnout se na BMI bmikalkulacka.cz, jež je daleko přesnější, i když také není dokonalý.

Avokádo

Zdravé jídlo

Když už vám v BMI indexu vyjde, že jste obézní či na to máte minimálně dobře zaděláno, nad hubnutím byste neměli dlouho přemýšlet. Nejedná se zase o tak strašnou záležitost, jak se všude říká. Hubnout se dá i s grácií a bez zbytečného strádání. Samozřejmě, že změny jídelníčku se nevyhnete. Tam, kde dříve dominovaly sladké a tučné potraviny, tam musí nastoupit zelenina. Ta má dvě podstatné výhody – neobsahuje téměř žádné kalorie a je plná vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek. Díky tomu ji můžete denně spořádat kolik budete chtít a neodrazí se to negativně na vašich tukových zásobách.

Běžící pás

Je potřeba odborná pomoc?

Mnoho lidí, které trápí obezita, se zaobírá myšlenkou na vyhledání odborné pomoci. Samozřejmě, že nikdy není od věci navštívit dietologa či alespoň výživového poradce, ovšem není to vždy nutné. V případě, že si nastavíte redukční dietu dobře a budete dodržovat všechny zásady zdravého života, je vysoce nepravděpodobné, že byste nezačali ubírat na váze. Něco jiného by bylo, kdy vaše snahy nebyly korunovány alespoň dílčím úspěchem.