Vitamíny a minerály v lahodné delikatese

Chladné počasí a zima mají jednou společnou věc – a to jsou bohužel různá onemocnění. Jejich počet během podzimních a zimních měsíců dramaticky narůstá. Jedná se zejména o respirační onemocnění a o onemocnění ledvin a močového měchýře. Naše těla jsou vystavena velké zátěži, kterou představuje chlad a střídají teplot. Leckdy onemocníme, ani nevíme kde a jak.

čerstvé brusinky

V boji proti nemocem nám mohou výrazně pomoci přírodní produkty, jako ovoce, zelenina a bylinky. Mohou nám pomoct, ale i potěšit chuťové pohárky. To jsou brusinky v čokoládě, které nejen skvěle chutnají, ale opravdu pomáhají už při prvních náznacích onemocnění ledvin či močových cest. Brusinky totiž obsahují velké množství vitamínu C, K a draslík či hořčík. Jejich blahodárné účinky na lidský organismus jsou lidem známy již dlouho, a proto jsou vyhledávaným zdrojem těchto látek při nemocech či jako prevence.

brusinkový keř

Zobání k televizi, do jogurtu, nebo dárek
Ovoce v čokoládě či jogurtu má mnoho využití. Je přirozeně sladké bez přidaného cukru, což z něj dělá ideální složku každého jídelníčku. Je skvělou náhražkou nezdravých chipsů a popcornu, které spousta nás pojídá u televize či při posezení s přáteli. Ovoce je i v sušené formě mnohem zdravější, má minimum tuků a mohou jej jíst všichni bez dietního omezení, samozřejmě v rozumné míře. Na onemocnění močových cest trpí zejména ženy, které si při prvních příznacích kupují tyto červené plody ve velkém. Opravdu na tyto problémy zabírají, proto je dobré je mít doma v zásobě. Zároveň se dají přidat do musli či jogurtu, a skvěle poslouží jako dárek k jakékoliv příležitosti. Potěšte své blízké, a pečujte o jejich zdraví prostřednictvím vynikajících přírodních léčiv. Darujte zdraví v podobě ovoce zalitého v kvalitní čokoládě nebo jiných pochutinách a dopřejte sobě a svému okolí to nejlepší z přírody, a tím je přírodní zdroj cenných vitamínů a minerálů.