Indická Kerala

Nejkrásnějším indickým místem je stát Kerala ležící v jihozápadní Indii. Kerala bývá nazývána jako God\’s own country – Bohem vlastněná země. Tento stát je obýván okouzlujícími obyvateli Malajalámci hovořícími velmi těžkou, ale krásnou řečí Malajalámštinou. Stát Kerala je rozdělen na 14 okresů a protéká zde 44 řek. Na přírodní kráse Keraly se, mimo jiné, podílí velké množství kokosových stromů, které jsou po celém státě. Šest měsíců v roce je v tomto státě období dešťů. Nejchladnějším místem Keraly je Munnar, který je hojně navštěvovaný milovníky přírodních krás. Kerala nabízí velké množství míst, které musí každý, kdo navštíví Indie vidět.

Kokosové stromy

 Hlavním městem státu Kerala je Thiruvananthapuram, přeloženo jako Město pána Višnua. V tomto městě je postaven nádherný hinduistický chrám ze 16. století Padmanabhaswamy, také známý jako chrám Sree. Je to velmi bohatý zlatem zdobený chrám s vysokými zdmi a krásnou gopurou (vstupní věží). V chrámu můžeme vidět na nekonečném hadu pána Višnua v jogínském spánku. Na tomto místě se koná velké množství festivalů.

 V okrese Idukki se nachází pohoří Západní Ghát, které je dnes zařazeno do světového dědictví UNESCO. Zde se nachází hora Anamudi, neboli sloní čelo. Hora je známá jako Everest jižní Indie a se svou výškou 2 695 m.n.m. je nejvyšším místem Keraly. 

Munnar Kerala

Dalším krásným místem vhodným pro turistický výšlap je Meesapulimala nacházející se v okrese Idukki District. Je to oblíbené místo vhodné k dlouhým procházkám přírodou. Zde je domov divokých zvířat, jelenů či Nilgiri Tahr, což jsou kopytníci příbuzní našim ovcím. Žijí zde však, například, také lenochodi. V tomto okrese se nachází také třetí největší přehrada Indie, Idukki Arch Dam. Největším vodopádem státu Kerala je Athirappilly Falls nacházející se na řece Chalakudy. Pro svou velkolepost je tento vodopád nazýván Niagarou jižní Indie.