Nejdražší motocykly světa

Mnozí z nás vnímají automobily a motorky jako praktickou záležitost, která nám pomáhá rychle se přepravit z místa na místo. Pro některé mají ale ještě význam sběratelský, a to mnohdy nemalý. Tito lidé mají své kousky uložené bezpečně v garážích a dotýkají se jich téměř pouze rukavičkách, aby je nijak nepoškodily. Mezi takovéto sběratelské produkty patří neodmyslitelně staré, obvykle něčím zvláštní kousky, ale mnohdy také ty úplně nové, které dnešní automobilky nevyrábí vůbec pro praktické využití, ale pouze v několika kusech přesně pro tyto sběratelské účely.

motocykl Ducati

      Mezi nejznámější patří legendární „Small Tank“ Crocker. Jedná se o kalifornskou značku, která přestala své výrobky produkovat již v roce 1942. Do dnešní doby se ale dochovalo několik kousků cruiserů, které byly tehdy a jsou i dnes ikonické. Světlo světa spatřil poprvé v roce 1936 a v aukci byl vydražen za 800 tisíc amerických dolarů.

      Pro svůj dobrý výkon a preciznost zpracování byly v letech 1948-1955 oblíbené motocykly anglické firmy Black Shadow. Mezi lety 1949-1952 byla vyráběna limitovaná edice nazvaná jako White Shadow v množství pouhých 15 kusů. Dnes byly tyto motocykly vyceněny na 430 tisíc dolarů.

motocykl

      Motocykl s nejzajímavější historií je jistě Ducati 750 TT1. Je to totiž přesná kopie verze 600 TT1, která vyhrála v 80. letech světový šampionát Isle of Man. Jediným rozdílem je větší nádrž. Takovýchto kousků bylo vyrobeno pouze sedm a dodnes není přesně jasné, komu byly prodány. Proto je také velmi složité, byť jen odhadnou částku, za kolik by se mohly prodávat.

                 Za to nejluxusnější a nejdražší vozidlo světa je považován Harley-Davidson Blue Edition. Jde o zakázkovou výrobu pro švýcarskou hodinářskou a šperkařskou společnost Bucherer. Na konstrukci se nachází 360 diamantů a místo zlatého laku je použit opravdový nerost.