Mužská a ženská společnost v práci

Mnoho lidí se domnívá, že je lepší, pokud v kanceláři sedí jeden muž a samé ženy nebo naopak jedna žena a samí muž. Jsou lidé, kteří takové složení závidí, protože pokud jsou v kanceláři jen samé ženy nebo naopak jen samí muži, lidé něco takového nepovažují za ideální. Proč?

Lidé mají pocit, že ženy se uráží mnohem více, než muži a pokud jim něco řeknete, jsou schopny se s vámi klidně týden nebavit, takže může být v dané kanceláři klidně i týden ticho. U mužů je to jiné. Když si něco řeknou muži, aby si to mezi sebou vyříkali, za pár minut je vše dobré. Něco takového je považováno za nejpodstatnější rozdíl. Možná, že to vnímáte stejně.

Být jedinou ženou mezi muži v kanceláři, může mít své kladné, ale i záporné stránky. Ostatně vše má nějaké stránky a to ať už jsou pozitivní, nebo negativní. Žena si může přijít v takovém kolektivu dobře a to zejména, pokud nemá problém vycházet s muži obecně. Je možné, že se najde mnoho žen, které to dané ženě budou závidět.

pracující muž a žena

Být jediným mužem mezi ženami může být taktéž dobré. Opět se najdou muži, kteří mohou něco takového závidět a to zejména, pokud dané ženy považují za pěkné.

Existují ale i kanceláře, kde je vyrovnaný poměr mezi ženami a muži. I něco takového není špatné. Něco takového se dá navíc udržet.

Mix může přinášet užitek, protože je možné, že si budou všichni dobře rozumět.

pracující tým

Jistě i vy víte, jak je důležité, aby to na pracovišti dobře fungovalo. Pokud nefunguje kolektiv, je možné, že to ve výsledku nebude takové, jaké jste si představovali. Vždy se může najít někdo, kdo se nebude do daného kolektivu zapojovat nebo kdo se do něj bude zapojovat až příliš.

Fungující kolektiv je základ každé společnosti a to zejména, pokud je potřeba, aby spolu daní lidé nejen komunikovali, ale také pracovali na daných projektech.

Je rozhodně zapotřebí pořádat jednou za čas akci, kde se zaměstnanci sejdou mimo práci a kde si budou moct popovídat nebo si společně zahrát nějakou hru.