Výkopy

Rozhodli jste se postavit si u domku bazén? Ne jen takový nadzemní nafukovací, ale pořádný bazén, zapuštěný v zemi, se střechou, aby se v něm dalo plavat téměř celý rok. Máte vyčleněné místo na zahradě, a potřebujte začít vyhloubit díru? Možná jste si jako malé děti rádi hráli na dětském hřišti na pískovišti, stavěli hrady a hloubili hradní příkopy. Ale vykopat základy pro bazén už taková hračka není. Je na čase povolat těžkou a chytrou techniku a nechat pracovat stroje. Pár hrábnutí do země a je hotovo. Navíc vám pomůžou s odvozem vykopané hlíny a dodatečnými terénními úpravami. A vy jen z pohodlí domova koukáte, jak jim to jde.

bagr

Potřebujete vykopat nejrůznější odvodňovací kanály, strouhy, studny? Nehledejte partu ochotných kamarádů, kteří mají čas, zavolejte odborníkům. Nejrůznější velikosti bagrů a jiných stavebních strojů si hravě poradí s každým výkopem.

Někdy třeba složitost terénu nedovolí použít stroje a je potřeba provést ruční výkopové práce. To ale neznamená, že se máte pustit do práce sami s rýčem a lopatou. Udělat správně výkop totiž nemusí být taková legrace, jak se na první pohled zdá. Nejedno prokopnuté vodovodní či plynové potrubí by mohlo vyprávět jaká nastane panika, když se to někomu povede. Nemluvě o tom, že každá hlína je jiná, někdy sypká, někdy jílovitá a tak je někdy třeba stěny výkopu vyztužovat. Určitě se nechcete po hodinách namáhavé práce otočit a zjistit, že se vám výkop sesunul a vy můžete začít kopat znovu.

kopáč

Nikdo neumí všechno a proto byste měli vždy na výkopové práce povolat ty správné odborníky. Vědí jak a čím kopat, znají normy jak hlouboko ukládat potrubní trasy, nezavalí je ve studni sesunutá půda, vyznají se ve výkresech a proto nepřekopnou v zemi uložené rozvody.

Vy si zatím můžete v klidu a pohodě hrát s dětmi na pískovišti a stavět s nimi hrady z písku.