Moderní pergola


Pergola je místem klidu, kde si můžete užívat neustálé pohody se svými blízkými či přáteli, a proto by tento objekt rozhodně neměl chybět na žádné zahrádce.

Moderní pergola

Výběr

Úplně první věc, jenž uděláte před nákupem je dostatečné plánování. Rozhodně vyberte poklidné místo, kde Vás nic nebude rušit, ovšem například pro pořádání oslav se hodí, aby byla pergola blízko u domu. Tento prostor změřte, abyste věděli, jaké maximální rozměry si můžete dovolit. Rozhodně stavte do 25 metrů čtverečních, abyste nepotřebovali povolení, ovšem tato skutečnost neplatí na již hotové objekty. Dnes je velice oblíbeným materiálem hliník, kvůli dobré odolnosti proti přírodním vlivům, ovšem zde musíte počítat s vyšší cenou. A proto je stálou tradicí klasické dřevo, jenž při dobré péči bude sloužit dlouho.

dřevěná pergola

Nezapomeňte ani na výběr vhodné střešní krytiny, protože zde se hodí materiály s minimální údržbou. Na zem se dává zámková dlažba či okrasné dlaždice, aby se zachovala funkčnost celého objektu. Dnes je již na výběr velké množství druhů pergol, takže si stačí vybrat pro Vás nejideálnější.

Stavba k domu

Když vysvitne sluníčko, tak je ideální čas si jít v klidu odpočinout od každodenních starostí do zahradního altánku či pergoly. V pohodlí si například lehnete na lehátko a můžete začít číst oblíbenou knížku přímo před krásou Vaší zahrádky. Ovšem tato stavba má i spoustu dalších využití, protože zde můžete udělat parádní oslavu třeba s grilováním. Pozvání na takovou akci rozhodně nikdo neodmítne. Vzhledem k tomu, že při přípravách budete muset zajít pro pár věcí domů, tak je dobré mít to blízko domů.

altánek v přírodě

V tomto případě jsou ideální dřevěné pergoly ke zdi. Navíc budete z jedné strany krytí právě zdí, takže budete schování před větrem. Nabídka těchto výrobků je opravdu rozmanitá, takže si vyberete i Vy. Zboží je za velice výhodnou cenu a po nákupu ho už jen stačí velice snadno sestavit a nalakovat. Zárukou kvality je fakt, že tato firma dodává výrobky z kvalitního dřeva. Navíc tato pergola dodá domu nádherný vzhled.