Ranní erekce

Co že je to ta erekce? Jak já předejít?

Spousta z vás už jistě ví. Ale ještě pro upřesnění. Erekce je ztopoření mužského pohlavního orgánu. Penis se zvětší v objemu a ztvrdne. A tohle se neděje jen ráno, ale i v noci. Je i možné že se erekce během spánku dostaví až čtyřikrát. Erekce vzniká při vzrušení, nejčastěji u sexu, ale můžeme se setkat i s tak zvanou ranní erekcí http://www.erectmax.cz/blog/ranni-erekce/.

Erekce

Víte co způsobuje ranní erekci?

Za tohle všechno může testosteron tj. mužský pohlavní hormon. Testosteron se vytváří hlavně v noci. Takže ráno je v těle testosteronu hodně a tak dochází k ranní erekci. Ale jak už to bývá, tak s samozřejmě s vyšším věkem v těle se testosteron snižuje a tím i ranní erekce nemusí být pravidelná. Přitom je zajímavé, že ženy se umí uvolnit k sexu večer, kdy jejich libido stoupá.

Ale vůbec se nemusíte obávat. A proč?

Ranní erekce je zdravá. Takže to můžete brát pozitivně a hlavně je to naprosto přirozené. Problém by tedy ovšem nastal, pokud by se erekce vůbec nedostavovala. Naopak, můžete jí podpořit bylinnými doplňky s testosteronem třeba – procvičovaní a posilování pánevního dna není taky vůbec na škodu.

ranní erekce

Kdy tedy navštívit lékaře?

Pokud se dlouhodobě ranní reakce nedostaví. Pokud jsou krátkodobé, tak to mu může nasvědčovat při psychickém nebo i fyzickém napětí. S tímhle se určitě ztotožní skoro každý muž. Ale bohužel i ranní erekce má svoji míru a když se dlouhodobě nedostaví, určitě vyhledejte lékařskou pomoc. Většinou při velké fyzické a psychické námaze, stres, únava a další. Proto je třeba okamžitě vyhledat odborníka a s problémem se mu svěřit co nejdříve. Takže pokud takový problém nastane, nebojte se ho řešit. Jak už bylinkami, posilováním nebo vyhledání odborníka. S problémem se setká určitě každý muž, alespoň několikrát za život. Nebojte se své intimní problémy řešit v čas.