Úvěr, který vám poskytne finance

Možná jste už někde slyšeli pojem hypotéka bez příjmu. Jenomže tento název vůbec neodpovídá skutečnosti. Spousta podobných názvů vlastně neznamená to, co představují. Jaká je tedy skutečnost a kde je pravda? Vysvětlíme a objasníme si pár základních informací.

euro

Hypotéka bez příjmu je bohužel mýtus a to proto, že každý poskytovatel úvěru si musí ověřit, zdali je jeho klient schopen splácet. Tato formulace je daná zákonem, takže jakýkoliv poskytovatel úvěru, společnost, která vám půjčuje peníze, se musí zajímat o vaše příjmy i o vaše výdaje. Až to všechno porovná a zjistí, jestli jste schopni splácet další úvěr, pak vám jej může poskytnout.
Proč tomu tak je? Žádná společnost si nepřeje, abyste se dostávali do finančních potíží nebo snad do dluhových pastí či kvůli další půjčce snad do exekucí. To se prostě nesmí stát. Finance vám mají vždy pomoci a nemají vám přidělávat starosti nebo vás dostávat do větších potíží. Proto je zapotřebí, aby se poskytovatel úvěru vždy ujistil o tom, zdali máte dostatek příjmů a jaké máte výdaje, a posoudil, jestli budete schopni splácet.

Dopředu se není čeho obávat

Jestli se nyní děsíte, že zase budete muset, podobně jako v bance, chodit na milion schůzek, stále dokládat nějaké papíry, listiny, příjmy a výdaje, tak se strachovat opravdu nemusíte. Nic z toho totiž není tak složité, jak to na první pohled nyní může vypadat. Nebankovní poskytovatelé většinou chtějí méně podkladů, než banky, takže ani prokázání příjmů a výdajů nebude nikterak složité a nezabere vám to mnoho času. Na úvěr rozhodně nebudete čekat dlouhé roky, měsíce nebo týdny. Vyřízení bývá opravdu rychlé.

pozvánka

  • Dokonce pokud nemáte stabilní měsíční příjem, tak se to dá vyřešit tím, že do smlouvy přizvete někoho dalšího. Může jít o bratra, sestru, tatínka, maminku, dceru nebo syna či jiného příbuzného nebo známého se kterým vstoupíte do smlouvy. Tato osoba bude ručit svým příjmem ve vašem úvěru.
  • U podnikatelských úvěrů bývají podmínky mírnější a je jednodušší je splnit. Oproti tomu právě spotřebitelské úvěry bývají na řešení složitější, ale není se čeho obávat, s námi to hravě zvládnete. Vždy se vše snažíme zjednodušit a nebude vás zatěžovat ani zbytečným papírováním.