Hýčkejte si dobré vztahy

Všichni z vlastní zkušenosti víme, jak jsou vztahy složité, a jak nás dovedou někdy pěkně potrápit. Nemusí se jednat pouze o vztah partnerský, ale i rodičovský, přátelský nebo pracovní vztah dokáže někdy s našimi emocemi pěkně zamávat. Někdy jsou nesváry ve vztahu úplně zbytečné. Možná se jen necháme unést rozbouřenými emocemi, pak už stačí jen málo a ve vztahu máme dusno. Určitě nás to později mrzí a rádi bychom svízelnou situaci napravili .
pár se drží za ruce

Měli bychom se zamyslet nad tím, jak takovým situacím předcházet. Je samozřejmé, že nás může někdo naštvat v práci, ale proč si máme vztek vylévat na svých blízkých?
Udržovat harmonický vztah není vždy jednoduché. Žádá to od nás určitou míru tolerance, nesobeckosti a pochopení pro toho druhého.
Znamená to, že nebudeme na svém protějšku hledat všechny jeho chyby, ale zamyslíme se také nad těmi svými. Možná se nám partnerovy chyby trochu polidští. Nejedná se samozřejmě o chyby typu alkoholismu, nevěry a podobná negativa.
Nechtějte partnera od základu předělat a převychovat. K ničemu to nepovede. Vy byste tohle přeci také nechtěli. Udělejte si na sebe s partnerem dostatek času. Mluvte spolu. Komunikace je velmi důležitá. Kde vázne, je nakročeno k problémům. Mluvte o svých pocitech a problémech.
Sdílejte alespoň občas společné aktivity. Společné zážitky vztah posílí. Přistupujte na kompromisy a nechtějte to jen po svém partnerovi.
Naučte se respektovat toho druhého.
Nevyčítejte si vzájemně, co bylo v minulosti. Snažte se hledět vždy do budoucna.
milenci v trávě
Neutíkejte od prvního problému a uvědomte si, že nejste jediní, kdo občas nějaký zádrhel ve vztahu musí řešit.
Stále na svém vztahu pracujte, i když se jedná o funkční a harmonický vztah. Vzájemně se podporujte a buďte si v krizových chvílích oporou.