Dovolená v Egyptě

Do Egypta můžete jet na dovolenou prakticky po celý rok. Hlavní sezóna však začíná v dubnu a končí v říjnu. Od listopadu do března se dá říci, že je zimní období, kdy se teploty pohybují kolem 24°C. Toto období je nejvhodnější pro poznávání památek egyptské historie, kterých je tu nespočet. V letním období překračují teploty 30°C a ve městech, kde se většina egyptských starověkých památek nachází můžete místy zažít v letních měsících až 60°C.
starověký chrám
Například v Luxoru v Údolí králů, jsou tyto teploty v létě běžné. V Údolí králů lze navštívit mnoho hrobek, ale jejich přístupnost se obměňuje, takže ne vždy jsou přístupné ty stejné hrobky. Ať už ale vstoupíte do jakékoli hrobky, ohromí Vás svou výzdobou, malbami na zdech i stropě a dýchne na Vás duch dob dávno minulých. Je to nepopsatelný zážitek a určitě stojí za to, tato místa někdy navštívit.
řeka Nil
Nedaleko od Údolí králů se nachází také zádušní chrám královny Hatšepsut. Impozantní stavba, která je zakomponované do skály nabízí úchvatný pohled i krásnou architekturu. Další neobvyklou a svým rozměrem jednoznačně největší památkou ve městě Luxor je chrám Karnak, který leží přímo naproti chrámu královny Hatšepsut přes řeku Nil. Při vstupu do chrámu projdete sfingovou alejí a pak již můžete obdivovat tuto monumentální stavbu. Sloupová síň, obelisky, posvátné jezero, socha skarabea, to vše v Karnaku najdete a je jen na Vás, čemu budete věnovat svůj čas zde strávený.  Luxor je město s bohatou historií a je zde velké množství starověkých památek, které je možno navštívit. Když budete městem projíždět, uvidíte i shon všedních dní obyčejných místních domorodců. Doprava je obzvláště pro Evropana nepochopitelná. V podstatě nemá žádná pravidla.
banánový strom
Městem Luxor protéká nejdelší řeka světa – Nil. Najdete na ní i ostrůvek, na kterém místní pěstují typické plodiny jako jsou banány, mandarinky, hroznové víno, datle a podobně. Mimo jiné zde mají i dva krokodýli a ochočené opičky, které můžete nakrmit. Plavba lodí po Nilu má své kouzlo. V okolí Nilu uvidíte políčka, na kterých místní pěstují kukuřici nebo cukrovou třtinu, jak ji sklízí a převáží na vozících tažených oslíky.  
Proto abyste toto město poznali, navštívili všechny jeho památky a krásy a v klidu si vše vychutnali, vám rozhodně den stačit nebude.