Elektrovozítka

S moderní dobou přichází také potřeba lidí mít pohodlnější život. Ten souvisí také s dopravou, kdy namísto obyčejného kola existuje elektrokolo, namísto skateboardů elektroboardy a další.
V poslední době se největší obliby dočkaly hoverboardy neboli česky kolonožky nebo dvoukolky. Jedná se o balanční vozítka sloužící k přepravě na kratší cesty nebo jako hračka pro děti i dospělé. Jejich váha se pohybuje mezi 12 a 18 kg, maximální rychlost mezi 10 a 22 km/h a dojezd bývá 15-35 km.
městská koloběžka
·         Klasický hoverboard se hodí spíše pro přepravu ve městě, protože má nízký profil. Tyto modely se vyznačují nižší hmotností na úkor méně odolné konstrukce.
·         Terénní hoverboard má naopak robustnější konstrukci na úkor vyšší ceny. Díky vyššímu profilu se hodí i do členitějšího terénu.
·         Hoverboard s kolenní opěrkou se od běžných typů liší tím, že má mezi nohama řídící tyč, která usnadňuje zatáčení.
Jednokolky jsou na ovládání trochu náročnější než dvoukolky, ale zato nabízejí variabilnější pohyb – mohou se například otáčet na místě a je možné s nimi i stát na místě. Prodávají se v rychlostech 18-24 km/h, dojezd dosahuje od 10 do 35 km.
elektronická jednokolka
Elektroboard je vlastně delší skateboard, který je poháněný motorem. Rozpohybuje se pomocí dálkového ovladače či aplikace v mobilu, zatáčí se pak jednoduchým nakláněním na strany. Na elektroboardu se člověk naučí za delší dobu, než u předchozích případů, ale většinou to netrvá déle než jeden den. Maximální rychlost je 20-25 km/h.
Elektrické koloběžky zase imitují klasické koloběžky, které jsou poháněné elektromotorem. Jejich ovládání je ale podobné motocyklu. Koloběžka se rozjíždí několika odrazy, které uvedou motor do chodu. Maximální rychlost se pohybuje mezi 20 a 30 km/h.
jízda na hoverboardu
Elektrokolo pomáhá srovnávat síly se zdatnějšími jedinci, pomáhá pohybu na desítky kilometrů bez přílišné námahy. Elektrokola jsou ve srovnání s auty a dalšími dopravními prostředky ohleduplná k přírodě a s jejich pomocí se dá vyhnout dopravním zácpám. Vhodné elektrokolo se vybírá podle nosnosti, náročnosti terénu, požadovaného dojezdu a způsobu využití.