Jak na hyperpigmentaci

Tmavé pigmentové skvrny nám znepříjemňují život, jsou nechtěnou dominantou naší tváře a narušují její celistvou barvu.  Nepodceňujte je a jednejte co nejdřív, aby vám nepokazily vzhled pleti.

Na trhu je nepřeberné množství kosmetických pomocníků, kteří se postarají o jednolitost vaší pigmentové pleti.   

pleťová séra proti pigmentaci

Tyto účinné látky vám zajistí viditelný výsledek:

Vitamin C

Krémy, séra a masky s vitamínem C sjednocují tón pokožky pomocí kyseliny askorbové nacházející se ve vitamínu C.   

Kyselina salicylová

Přípravky s touto látkou můžete používat kromě nočních, i v denních krémech, protože je jemnější než retinol a kyselina glykolová. 

Kyselina glykolová

Tato léty ověřená látka se využívá hlavně v krémech určených na noc, protože pokožka se po jejím použití začne jemně olupovat a s ní i se odstraní i nechtěné pigmentové skvrny.

Retinol

Používá se do přípravků proti pigmentaci již tradičně. Jeho výsledky jsou ohromující. Pleť se díky němu regeneruje a vzhled pokožky se postupně sjednotí. U kosmetiky s retinolem je třeba dodržovat určité zásady, abychom předešli podráždění pleti. První dva týdny je nutno přípravky používat pouze 2krát v týdnu, aby si pokožka na tuto látku postupně zvykla. Další týden se nanáší každý druhý den a poté, co si pokožka na retinol zvykne, již každý den jako večerní ošetření. Jelikož je v retinolu obsažen vitamin A, tyto přípravky se nesmí užívat v těhotenství a při kojení.  

Zesvětlující krémy proti tmavým skvrnám jsou účinné, ale u všech je nutností během dne používat krém s vysokým SPF, a to i v zimě, protože každý sluneční paprsek, který na takto ošetřovanou pleť dopadne, může způsobit ještě silnější zpigmentování pokožky, a to byste rozhodně nechtěli.
citron obsahující vitamin C

Lékořice

Výtažek z lékořice byl celá staletí využíván v lidovém léčitelství jako účinný prostředek proti tmavým skvrnám na pokožce. Dnes tyto poznatky využívají kosmetické firmy a do svých přípravků dávají upravenou formu extraktu kořenu této rostliny.