Pár skvělý typů na malování

K tomu, abyste vymalovali jeden nebo dva pokoje nepotřebujete žádné složité přípravy, zvláště, pokus se jedná třeba o malou komůrku nebo záchod. Pokud se však chcete pouštět do malování celého bytu, měli byste se už připravit trochu lépe. Minimálně byste si měli zvolit pro tuto činnost správné období, to znamená jaro, léto nebo začátek podzimu. Malovat v zimě nemá moc smysl, jelikož se nedá díky studenému klimatu příliš dlouho větrat a malba tak dlouho schne. Navíc k jejímu schnutí přispívá i teplo.

Malíř u stěny

Správné vybavení

Samozřejmě, že předtím, než začnete, si budete muset nakoupit to správné vybavení. Měli byste si hned na začátku ujasnit, zdali chcete nanášet barvu postaru, tedy klasicky štětcem, nebo použít modernější variantu ve formě válečku. Obě metody mají svá pro a proti. Se štětcem se amatérům ale pracuje přeci jen o poznání hůře než s válečkem. Když do s ním ale umíte, práce jde daleko více od ruky, a i samotná malba je kvalitnější. Nikde navíc není řečeno, že nemůžete používat oba nástroje. Štětec třeba na první základovou malbu, váleček na druhou, v případě potřeby třetí. Také by ve vaší výbavě neměla chybět špachtle na odstraňování padající omítky a také nástroj pro penetraci stěny, aby se do ní barva dobře vsákla.
Štětec od barvy

Jak na to?

V případě, že se chystáte dát nový kabátek rovnou celému bytu, měli byste si připravit schéma, podle kterého budete postupovat. Určete si, které místnosti chcete vymalovat jako první a které si necháte na později. Při samotném malování byste neměli zapomínat na to, že pouze jedna vrstva nestačí. I na stěny, které dobře sají barvu je nutné použít minimálně vrstvy dvě. Při práci se štětcem byste měli být už i při nanášení první malby velice pečliví a přemýšlet nad každým tahem. U válečku je to taková důslednost důležitá až při druhé vrstvě. Nezapomeňte na to a nebuďte do práce moc hr. Určitě netoužíte po tom to opak složitě opravovat.