Primark konečně v Česku

O co vlastně jde?

Primark je irský oděvní maloobchod. Najdete zde oblečení pro ženy, dívky, děti i muže, doplňky, obuv, spodní prádlo, kosmetiku i vybavení pro domácnost. Vznikl v roce 1969 v Dublinu. V tomto irském městě jej ale nenaleznete pod jménem Primark ale je zde znám pod názvem Penneys. Tento obchod sklidil velké množství oblíbenosti, a tak vznikly v okolí Dublinu další čtyři obchody. Netrvalo dlouho a obchodní řetězec se rozšířil do Severního Irska a následně do celého Irska.
centrum galerie primark
V současné době Primark provozuje 370 obchodů a zaměstnává více než 75 000 lidí. Velkou oblibu sklízí hlavně kvůli nízkým cenám, kterých dosahují tím, že využívají levné zdroje, jednoduché designy, látky a materiály. Při své výrobě ale také dodržují určité zásady. Mezi ně patří například bezpečné pracovní podmínky a hygiena, ekologické podmínky, žádná dětská práce, žádná diskriminace, žádné uplácení a korupce, zajištění životního minima a spoustu dalších. Jejich zboží je také oblíbené díky originalitě, módním designem zboží a skvělým nápadům.
václavské náměstí

Kde se nachází

Dosud pro nás Čechy byly nejbližší prodejny v Německu a Rakousku. V únoru tohoto roku vyšla na veřejnost zpráva, že se tohoto legendárního obchodu dočkáme i v Česku. Měl by se nacházet v Praze na Václavském náměstí. Konkrétně v Květinovém domě (The flower building), který bude nacházet na adrese Václavské náměstí 47. Stavba by podle plánů měla být dokončena příští rok, tedy roku 2020. Budeme se moci těšit na tři patra tohoto úžasného zboží. Celková rozloha obchodu bude 4 700 metrů čtverečních.

Překvapující je, že jsou tři pobočky otevřeny i na Kanárských ostrovech. Obchodní řetězec ale neplánuje pouze rozšíření do České republiky. Další prodejna má být otevřena i ve slovinském hlavním městě Lublani. Další rozšíření má být i k našim polským sousedům, u kterých se také bude jednat o premiéru tohoto řetězce.