Jak bydlet útulně?

Jak může být důležité něco tak obyčejného jako jsou schody?

Ano může! Proč? Pokud chcete aby prostředí ve kterém žijete bylo útulné a ani ne nějak kýčovité, schody v tomto ohledu zmohou ledasco. Divíte se? Tak teď už nemusíte.

Mají schody vlastně nějakou historii, nebo jsou to prostě jen schody? Ano, ano mají.

A je důležité taky přemýšlet nad tím dopředu, tedy pokud máte v plánu stavění domečku nebo jste ve fázi kdy je domeček rozestavěný. Protože ty schody v něm pak budou až do té doby dokud po několika letech nebudete plánovat rekonstrukci, či pokud nezmění majitele a ten si nezmění schody podle svého stylu.

schodiste2

Schody sahají až do daleké historie, jak už jsem psala. Začněme se ale nyní zabývat pouhou myšlenkou, slovem ,,Schod“. Jak víme, je to základní prvek schodiště Kmkdesign a skládá se ze Stupnice – vrchní část schodišťového stupně, na kterou ,,uživatelé schodiště“ našlapují. Obvykle je vodorovná a jen někdy má povrchovou úpravu. A potom se taky skládá z Podstupnice – opět prvek schodiště. Podstupnice může být svislá, či dokonce skosená. Existují ale taky schody, které nejsou ,,majiteli“ této podstupnice. Ty umožňují lepší a v prvé řadě bezpečnější vzestup nahoru. Takže menší šance že spadnete.

A zase jsme u toho, že je potřeba se inspirovat.

Samozřejmě že už jste možná viděli tolik schodů a tolik se Vám jich líbilo, že je to jako s tím když si nevěsta vybírá svatební šaty. Taky mnohdy vyzkouší patery, než si vybere jedny. U schodů je to ale složitější že prostě nemůžete zkoušet. Samotná stavba je často hodně nákladová a tak je nejlepší už dopředu vědět v jakém stylu chcete vést Vaše bydlení a potom zabrouzdat na internetu nejlépe už jste možná slyšeli Pinterest.

hypotéka na dům

Pinterest nebo Instagram se hemží různými designéry návrháři, že stačí si jen vybrat! A nebojte. Možná to vypadá, že je nemožné sehnat podobné věci levně ale ano skutečně je to možné!

A nejlepší je pro Vás když si necháte poradit od firmy KMK Design. Mnoho nápadů a zkušeností od nich vytvoří Vaše bydliště útulnější než kdokoliv jiný.

Chce to se jen nebát a jít do toho jako u všeho!